|
|
|
|
|
|||
|
574
|
Месяц январь
|
||
|
|
|||
|
В конец утрени:
Кййждо, идеже спасается,/ тамо праведно и
притекает,/ и кое иное таковое прибежище,/ яко Ты, Богородице,/ покрывающее души наша. В понедельник вечера и во вторник на Бог Господь: Прибежище и сила наша, Богородице, / держав- ная помощь мира,/ молитвами Твоими покрый рабы Твоя/ от веяния нужды,/ Едина Благосло- венная. В конец утрени: Кййждо, идеже спасается: Во вторник вечера и в среду на Бог Господь: Жезл силы стяжавший,/ Крест Сына Твоего, Богородице,/ тем низлагаем врагов шатания,/ любовию Тя непрестанно величающе. В конец утрени: Прибежище и сила наша: В среду вечера и в четверток на Бог Господь: Прорбцы проповедаща, / апостоли научиша,/ мученицы исповедаша / и мы веровахом Богороди- цу Тя войстинну сущую. / Тем и величаем рожде- ство Твое неизреченное. В конец утрени: Кййждо, идеже спасается: В четвертбк вечера и в пяток на Бог Господь: Жезл силы: В конец утрени: Прибежище и сила наша: В пяток вечера и в субботу на Бог Господь: Тя, ходатайствовавшую спасение рода нашего, /
воспеваем, Богородице Дево: / плотию бо, от Тебе восприятою, Сын Твой и Бог наш,/ Крестом восприйм страсть, / избави нас от тли яко Челове- колюбец. В конец утрени: Прорбцы проповедаша:
|
|||
|
|
|||
![]() |
|||
|
|
|||
|
Глас 4
В неделю вечера и в понедельник на Бог Господь: Воспитавшейся во храме во святая святых,/ одеянней верою и премудростию и безмерным девством, / Архистратиг Гавриил принесе с Небе- се целование / и, еже радуйся, радуйся, Благосло- венная,/ радуйся, Препрославленная, Господь с Тобою, В конец утрени:
Яко всех еси творений вышшая,/ воспевати Тя
|
|||
|
|
|||