|
|
|
|
|
||||
|
392
|
Месяц март
|
|||
|
|
||||
|
В конец утрени: Тя величаем, Богородице, вопиюще: Ты
еси гора: В пяток вечера и в субботу на Бог Господь: ¬же от века утаеное/ и Ангелом несведомое
таинство,/ Тобою, Богородице, сущим на земли явйся Бог, / в неслитном соединении воплощаемь, / и, Крест волею нас ради восприйм, / ймже воскре- сив первозданнаго, / спасе от смерти души наша. В конец утрени: Тя величаем, Богородице, вопиюще: Ты
еси купина: __________А_________
|
||||
|
|
||||
|
|
РШХСХШЗЭСХШХШ^
|
|
||
|
|
||||
|
Глас 5
В неделю вечера и в понедельник на Бог Господь:
Со Ангелы Небесная, с человеки земная, / гласом
радования, Богородице, вопием Ти:/ радуйся, врата, Небес шйршая;/ радуйся, Едина земнород- ных спасение;/ радуйся, Чистая Благодатная,/ рождшая Бога воплотйвшагося. В конец утрени:
От Девы возсиявый миру, Христе Боже,/ сыны
Света Тою показавый, помилуй нас. В понедельник вечера и во вторник на Бог Господь:
Скорый Твой покров, и помощь,/ и милость
покажи на рабы Твоя,/ и волны, Чистая, укроти суетных помыслов, / и падшую мою душу возстави, Богородице:/ вем бо, вем, Дево,/ яко можеши, елйка и хощеши. В конец утрени:
Мати Божия Пресвятая, стено христиан, / изба-
ви люди Твоя обычно, зовущия Ти прилежно,/ сопротйвися срамным и гордым помыслом, да вопием Ти:/ радуйся, Приснодево. Во вторник вечера и в среду на Бог Господь:
Крестом Сына Твоего, Богоблагодатная, / идоль- ская прелесть вся упразднйся/ и демонская кре- пость попрася./ Сегб ради, вернии, по долгу Тя присно поем и благословим/ и, Богородицу во- йстинну исповедающе Тя, величаем. В конец утрени: От Девы возсиявый миру: В среду вечера и в четверток на Бог Господь: Странное Девы таинство миру показася спаси- тельное:/ от Ней бо родился еси без семене/ и |
||||
|
|
||||