|
|
|
|
|
|||
|
516
|
Месяц май
|
||
|
|
|||
|
Во вторник вечера и в среду на Бог Господь:
Распеншагося за ны Христа Бога / и разрушив-
шего смерти державу,/ непрестанно моли,/ Бого- родице Дево,/ да спасет души наша. В конец утрени:
Избави, Богородице, от содержащих нас гре-
хов, / яко инаго упования, вернии, не имамы разве Тебе/ и от Тебе рождшагося Бога. В среду вечера и в четверток на Бог Господь:
Плод чрева Твоего, Пречистая, / пророков есть и
закона исполнение./ Тем Тя, Богородицу,/ в веде- нии славяще,/ благочестно величаем. В конец утрени:
Плод чрева Твоего, Богоневесто, / человеком
показася спасения ходатайственный. / Тем Тя, Богородицу, / разумом и языком славяще, / вернии, величаем. В четверток вечера и в пяток на Бог Господь: Распенша-
гося за ны Христа Бога: В конец утрени: Избави, Богородице:
В пяток вечера и в субботу на Бог Господь:
Яко нашего воскресения сокровище,/ на Тя
надеющияся, Всепетая,/ от ров а и глубины пре- грешений возведи,/ Ты бо повйнныя греху спасла еси,/ рождшая Спасение наше:/ Яже прежде рождества Дева, и в рождестве Дева,/ и по рождестве паки пребывавши Дева. В конец утрени:
Радуйся, Невместймаго в Небесех/ вместившая
во утробе Твоей;/ радуйся, Дево, пророков пропо- ведание,/ Еюже возсия Еммануил;/ радуйся, Маги Христа Бога. |
|||
|
|
|||